Главчев разпореди незабавни мерки за реорганизация на движението на “Дунав мост”
Служебният премиер Димитър Главчев е провел разговор със служебния вътрешен министър Атанас Илков, служебния министър регионалното развитие и благоустройството Виолета Коритарова, служебния транспортен министър Красимира Стоянова, директора на Агенция „Митници“ Георги Димов и с областния управител на област Русе Драгомир Драганов във връзка със сигналите за проблем при свободното преминаване през “Дунав мост”.
Премиерът е разпоредил да бъдат предприети незабавно мерки за реорганизация на движението, така че да бъдат избегнати всякакви затруднения за трафика и да се прилагат стриктно правилата на Шенген.
Преди ден репортаж на NOVA показа, че за да преминат границата с Румъния, шофьорите трябва първо да получат номер от частен паркинг и то при условие, че няма опашка на „Дунав мост”.